19 Eylül 2022 Pazartesi

OSMAN BATUR (İSLAMBAY) ALTAY KARTALI

China,altay kartalı,osman batur, islambay,doğu türkistan,türk yurdu,gök bayrak,al bayrak,günün sözü,türk büyüğü,urumçi,çin,direniş,özgürlük mücadelesi,bağımsızlık

OSMAN BATUR (İSLAMBAY)
🦅 🦅🦅 Altay Kartalı 🦅🦅🦅
Doğu Türkistan, Türk yurdudur!
Ben bu toprakları terk edip kaçamam.
Bu bana yakışmaz.
“Osman Batur ölmekten korktu, canını vermekten korktu, kaçıp kendini kurtardı, budununu, yurdunu, kavgasını, ülküsünü terk etti” dedirtmem.
Ben bu topraklarda doğdum. Öleceksem yine burada, bu topraklar için öleceğim. Yaşamak için kaçmak bana yakışmaz. Bana uymaz. İnancıma, imanıma, Türklüğüme ters gelir.
Ben bu topraklardan başka yerde zaten yaşayamam. Canım sağ kalsın diye budunumu terk edersem, yurdumu terk edersem, kimsenin yüzüne bakamam.
Utanırım! Kahrederim! Ölsem daha iyidir!
Beni siz vurun. Çekin silahınızı öldürün ama bana kaçmaktan söz etmeyin. Baş eğmekten de söz etmeyin.
Ben gitmeyeceğim. Biliyorum işimiz çok zor. Biliyorum başarmamız çok zor ama ben savaşmayı, son kurşunumu bile Çinlilere sıkmayı seçeceğim.
Kimseyi kalmaya zorlayamam. Kimseye benimle birlikte ölün, diyemem. Kim gitmek isterse gitsin. Kim başka bir yurt tutmak istiyorsa varsın tutsun. Kimseyi ayıplamam. Kimseye küsmem, kızmam. Bu bir seçimdir. Ben kimsenin yerine yaşayacak değilim. Kimse de ben dedim diye ölmesin. Önce Allah’dan, sonra kul hakkı geçmesinden korkarım.
Ben Urumçi’ye de gelemem. Yurtdışına da gidemem. Çocuklarım da gitse, oğullarım, kızlarım gitse, hepiniz gitseniz, bir başıma da kalsam, ben gidemem.
Osman Batur İSLAMBAY
(1899 - 29 Nisan 1951)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder