2 Kasım 2021 Salı

Astragan kürkü nasıl elde ediliyor?

astragan kürk, kürk, kürk vahşettir, manken kadın, koyun, karagül koyunu, cinayet, vahşet, vizon, tavşan, tilki, çinçila
Astragan kürkü nasıl elde ediliyor?
Lütfen okuyalım ve farkındalık oluşturup bu vahşeti durdurmak için paylaşalım.

Karagül koyunlarından elde edilen ASTRAGAN yüksek fiyat ve geniş pazara sahip olan bir kürk türüdür.
Karagüller tamamen kıvırcık tüylere sahiptir. Ancak bu tüyler yavrunun doğumunu takip eden ilk üç günde kıvırcıklığını kaybedip düzelmeye başlar. Yani özelliğini kaybeder ve yavru öldürülmekte geç kalınırsa kürk ASTRAGAN olmaz artık. İşte tamda bu yüzden YAVRULAR DOĞAR DOĞMAZ ÖLDÜRÜLÜR. İnsana bu işkence ve kalite de yetmemiş olacak ki daha da inanılmaz bir yöntem bulmuş. Karagül koyunlarının gebeliklerinin son 15-30. günlerinde hapsedildikleri yerden alınarak beyaz fayans kaplı ölüm odalarına alınırlar ve yaşam hakları, yavrulu olmaları hiçe sayılarak gırtlakları kesilir, hemen doğmayı bekleyen yavru karından alınır ve yüzülür bir tek nefes dahi alamadan. İşte en değerli en pahalı kürkleri isteyenlerin bir şekilde ortak olduğu iğrenç cinayeti nasıl buldunuz? Bu şekilde alınan yavrunun kürkü en pürüzsüz en güzel kürktür ve kendini bilmez insanoğlu bununla güzelleştiğini, caka yaptığını sanmaktadır üzerine bulaşan kanı görmekten acizdir. Her yıl yaklaşık 4 milyon karagül koyunu bu vahşi sona yakalanmaktadır. Kürk piyasasında 12. bin dolarlara kadar alıcı bulan bu giysi diyemeyeceğimiz kanlı kürkler maalesef ülkemizde de satılmaktadır.
Lütfen çevrenize iletin belki bu vahşetten haberi olmayanlar vardır.
Bu vahşeti önleyelim. Bunların dışında VİZON, TAVŞAN, TİLKİ, ÇİNÇİLA VE ADINI ŞU AN SAYAMADIĞIMIZ YÜZLERCE TÜR maalesef benzer vahşeti yaşıyor. KÜRK VAHŞETTİR ORTAK OLMAYIN.

2 yorum:

  1. Ne güzel sallamışsınız. Türkiye bırak 4000000'u 4000 tane karagül yoktur. Delinin biri kuyuya taş atmış hemen kopyala yapıştır hemen.

    YanıtlaSil